KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15704506
*
nr 1570 4506
Carl Wilhelm Jaensson
(1853-1931), Sverige
Oljemålning, + Akvarell, Landskap, akvarellen signerad. Bildmått: 18x28 resp. 14x21 cm
Carl Wilhelm Jaensson, svensk bildkonstnär född 1853, död 1931.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 oktober 2023
kl 20:01:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/10 08:02:16
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Carl Wilhelm Jaensson
Carl Wilhelm Jaensson, svensk bildkonstnär född 1853, död 1931.
Läs mer om Carl Wilhelm Jaensson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvarellen signerad bildmått: 18x28 resp carl wilhelm jaensson landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja oljemålning oljemålningar sverige vattenfärg
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
7151 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:06
-
7149 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Ko..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:05
-
6343 Oljemålningar
2 st, Kina, rispapper, 1800-tal. Bildmått: 19x31 c..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:52
*
Carl Wilhelm Jaensson
Carl Wilhelm Jaensson, svensk bildkonstnär född 1853, död 1931.
Läs mer om Carl Wilhelm Jaensson
nr 1570 4506
Carl Wilhelm Jaensson
(1853-1931), Sverige
Oljemålning, + Akvarell, Landskap, akvarellen signerad. Bildmått: 18x28 resp. 14x21 cm
Carl Wilhelm Jaensson, svensk bildkonstnär född 1853, död 1931.
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 oktober 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 15/10 08:02:16 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Carl Wilhelm Jaensson
Carl Wilhelm Jaensson, svensk bildkonstnär född 1853, död 1931.Läs mer om Carl Wilhelm Jaensson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvarellen signerad bildmått: 18x28 resp carl wilhelm jaensson landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja oljemålning oljemålningar sverige vattenfärg
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06 -
7151 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:06 -
7149 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Ko..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:05
-
6343 Oljemålningar
2 st, Kina, rispapper, 1800-tal. Bildmått: 19x31 c..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:52



